Hej, jestem pisarką, dziennikarką, tłumaczką, ale nie tylko. A to mój blog, w którym dzielę się z Tobą opowieściami.

Opowieści są zazwyczaj proste, a te skomplikowane i tak zaczynają się od czegoś małego, zwykłego, niepozornego. Całe nasze życie to prosta opowieść. Każdy z nas je zna, przymierza, odrzuca, zapomina. Czasem pielęgnuje i wspomina, dzieli się nimi z innymi. Po to, by ci, którzy akurat tego potrzebują, poznali taką opowieść i przefiltrowali przez swoje emocje, bolączki, radości, słabości. I poczuli, że obok żyją tacy sami jak oni z ich prostymi opowieściami. To proste.

Znajdziecie tu to, co widać za oknem, za rogiem, za zakrętem. Felietony, wywiady o ludziach dla ludzi. Hej, tu są opowieści, te proste, najważniejsze. O życiu.

Znajdziesz tu inspiracje świadomości, która może zacząć tworzyć Twoją prostą opowieść o życiu. Cudowną prostą opowieść o cudzie życia.

Urodziłam się w pięknym Peterburgu, nad Newą, od 12 roku życia mieszkam w Polsce, nad Wisłą. Ukończyłam rosjoznawstwo na UMK, mam własne wydawnictwo i piszę książki. Słucham, podpatruję, opowiadam. Publikowałam m.in. w Magazynie Czas, Gazeta Petersburska, KMAG, Imperium Kobiet, LBQ. Zapraszam, Marika Krajniewska.