Mały książę. Teatr piaskiem malowany

with Brak komentarzy

Malowanie piaskiem i wodą w teatrze? Tak, to możliwe. Wielkimi krokami zbliża się cykl spektakli, w wykonaniu Teatru Piasku Tatiany Galitsyny, który w nowatorski sposób opowie widzom historię Małego Księcia. Ta opowieść będzie połączeniem innowacji i tradycji, czyli to, co współcześnie zachwyca nas, widzów najbardziej.

Nowe, nieznane dotąd w teatrze techniki artystycznego wyrazu, takie jak malowanie światłem, malowanie wodą czy piaskiem w zestawieniu z grą aktorską i muzyką. Takie niestandardowe połączenie wprowadza magię, ale ma jeszcze jedną niezwykłą zaletę. Spektakl staje się nieprzewidywalny i niepowtarzalny.

„Dla mnie najpiękniejszą rzeczą w realizowaniu spektaklu jest to, że spełniam swoje marzenia, robię to, co kocham i widzę, że daje to radość innym. Na początku powstaje pomysł na papierze, szkic. W głowie pojawia się pierwsza myśl, że to niemożliwe do zrobienia, jak mam uzyskać efekt, który mam w głowie? Później zaczynam ćwiczyć. Maluję, studiuję animację, przejścia obrazów, kompozycję. Trwa to długo, ale w momencie, kiedy wszystko przebiega idealnie na pokazie, czuję ogromną satysfakcję i radość. Na własne oczy widzę, że niemożliwe staje się możliwe i to jest piękne.”

– Tatiana Galitsyna (Malowanie Piaskiem, Malowanie na Wodzie).

Spektakl nie tylko ma charakter rozrywkowy, ale również edukacyjny. Zarówno dzieci jak i dorośli mogą odnaleźć w nim najlepsze dla siebie momenty. Przedstawienie uczy uniwersalnych wartości, przypomina, że pieniądze nie są w życiu najważniejsze, o czym my, dorośli, bardzo często zapominamy. Edukacyjna i emocjonalna warstwa spektaklu jest niezwykle ważna, a im subtelniej zostanie przekazana, tym głębiej zapadnie widzom w pamięci.

„Najtrudniejsze w spektaklu jest to, że wszystko w nim dzieje się na żywo, trzeba ciągle myśleć, gdzie dotknąć pędzlem i umieć przewidzieć, jak ten efekt będzie widoczny dla publiczności. Nie ma możliwości, żeby na oczach widzów poprawić jakieś błędy, czy niedociągnięcia. Jedna zła kreska może zepsuć cały obraz. Wszystko dzieje się szybko. Mam jedną próbę”.

– VLODYR (Najszybszy Malarz Świata, Malowanie Światłem, Speed Painting).

Przedstawienie realizowane jest również z użyciem specjalistycznego sprzętu, m.in.: stołów do Malowania Piaskiem oraz do Malowania na Wodzie. Wykorzystuje też specjalne ekrany do Malowania Światłem. Dzięki kamerom zamontowanym na statywach, widzowie widzą obrazy malowane przez artystkę.

„Zawsze tak jest, ale nie zawsze się o tym pamięta, że w skład zespołu wchodzi znacznie więcej osób, niż występuje na scenie. Oprócz aktorów i artystów, są jeszcze dźwiękowcy, oświetleniowcy, technicy, którzy rozkładają sprzęt. Na mnie mówią, że jestem jak dyrygent w orkiestrze: czuwam, żeby podczas spektaklu wszystko działało idealnie i w odpowiednim momencie. Wszyscy razem przypominamy jeden wielki organizm, który pracuje, aby spektakl się udał.”

– Pan Armen Avanesian (manager, opieka techniczna).

Spektakle do zobaczenia w listopadzie w Radomiu, Łodzi, Krakowie, Bydgoszczy i Szczecinie!

Comments are closed.